Inimesed

Jurist: seadus ei luba Elon Muskil ja Grimesil pojale säärast nime panna 

Toimetas Triin Tael, 7. mai 2020 16:23
Elon Musk vastsündinud pojaga. Varasemast abielust on Tesla juhil viis poega.
Tesla bossi Elon Muski ja poptäht Grimesi poja nimi X Æ A-12 on põhjustanud ülemaailmset poleemikat, kuid California perekonnaõiguse advokaat trööstib beebi pärast muretsejaid: ametnikud ei lase säärast nime eluilmaski läbi.

Ajakiri People uuris perekonnaõiguse advokaadilt David Glassilt, kas kuulus paar saab pojale tõesti nimeks panna X Æ A-12, nagu nad on kuulutanud. "Californias tohib oma lapse nimes kasutada ainult inglise keeles olevat 26 tähte," põrmustab Glass Eloni ja Grimesi fantaasiarikka beebinime. "Seega pole lubatud numbrid, Rooma numbrid, diakriitilised märgid, täpid ega teised sümbolid või emotikonid. Lubatud on siiski ülakoma, näiteks sellises nimes nagu O'Connor."

Glassi sõnul võisid Elon ja Grimes haiglas lapse sünnitunnistusele kirjutada tema nimeks X Æ A-12 "kõigi oma veidrate numbrite, sidekriipsude ja sümbolitega, aga see antakse [ametiasutusse] sisse, lükatakse tagasi ning neil palutakse teine nimi panna". Juristi sõnul on Tesla juhil ja tema muusikust kallimal võimalus sünnitunnistuse tagasilükkamine edasi kaevata. Kuid säärase nime lubamine on Glassi sõnul ebatõenäoline.

Samal teemal

28.05.2020
Grimes ja Elon Musk peavad poja nime võib-olla uuesti muutma
25.05.2020
Grimes ja Elon Musk pidid poja nime seadusega kooskõlla viima
12.05.2020
Grimes jagab nunnut videot pisipoega hoidvast Elon Muskist
08.05.2020
Elon Musk õpetab, kuidas tema poja nime X Æ A-12 hääldama peab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee