Inimesed

Meghan paljastas sünnipäevavideos pisi-Archie hüüdnime 

Toimetas Triin Tael, 7. mai 2020 09:58
Foto: AP/Scanpix
Sussexi hertsogipaar avaldas eile oma poja 1. sünnipäeva puhul video, kus ema Meghan oma armsale põnnile lasteraamatut ette luges. Ajakiri People märgib, et videost tuli ilmsiks Archie Mountbatten-Windsori hüüdnimi.

Sügisesel Lõuna-Aafrika visiidil kuuldi Meghanit oma poega Bubbaks hüüdmas. Ent eilses videos ütles hertsoginna Archiele, kes aitas tal lasteraamatu lehekülgi keerata: "Keerame nüüd lehte, näitame kõigile. Läheme järgmise lehekülje juurde - vaata, Arch!"

Samal teemal

Enne kuningliku beebi sündi ennustati, et prints Harry ja endine näitlejanna Meghan Markle panevad talle mõne traditsioonilise nime, nagu näiteks Arthur, James, Philip ja Albert. Archie oli väga ootamatu valik. Hiljem on Sussexi hertsogipaar rääkinud, et poja nimi on seotud nende tulevase heategevusfondi Archewell nimega. Sihtasutuse nime tegid nad teatavaks aprillis. Harry ja Meghan seletasid, et sihtasutuse nimi sündis juba enne poega ning isegi enne nende planeeritud kaubamärki Sussex Royal. Inspiratsiooni sai kuulus paar kreekakeelsest sõnast arche, vahendas ajakiri People. "See tähendab ürgalget," seletavad Harry ja Meghan oma avalduses.

"Sidusime sellega heategevusorganisatsiooni, mille lootsime kunagi üles ehitada, ning sellest sai inspiratsioon meie poja nimeks. Teha midagi tähendusrikast, teha midagi olulist. Archewell on nimi, mis ühendab tugevust ja tegevust tähistava iidse sõna ning teise sõna, mis äratab sügavad ressursid, millest me igaüks peame jõudu ammutama."

Ingliskeelne sõna "well"  tähendab nii "kaev" kui ka "hästi".

Sussexi hertsog ja hertsoginna lubavad Archewelli sihtasutuse rajada niipea, kui selleks on õige aeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee