Tele

Pojad ei ole nõus maksma võõrandunud isa hooldekodukulusid: see on ebaõiglane! (12)

Toimetas Liisa Mugra, 7. mai 2020 09:20
40-aastane Alar, kes ei ole nõus maksma võõrandunud isa elamiskulusidFoto: Kuvatõmmis/"Pealtnägija"

“Pealtnägijas” räägib oma loo 40aastane Alar, kes koos vanema vennaga peab maksma suure osa oma võõrandunud isa hooldekodukuludest, kuigi vanemlikku hoolitsust temalt iial ei saanud. 

Hinnanguliselt saab mitusada eestimaalast igal aastal omavalitsuselt nõude võõrandunud vanema ülalpidamise kulude eest maksma hakata. Alar aga ei soovi, vaatamata kohtutäituri otsusest, neid summasid tasuda ja on parema meelega kohtutäituri mustas nimekirjas, sest tema meelest on see nõue niivõrd ülekohtune. Isa August viibib hetkel Viljandi hooldekodus. Samal ajal, kui vanem poeg allub ja maksab oma osa, jätab Alar arved maksmata ja võlg kohtutäituri ees on kasvanud üle 6000 euro.  

Alar meenutab, et juba lapsepõlves oli isa alkoholilembeline ja vägivaldne. “Kõige rohkem on negatiivseid mälestusi, näiteks ema peksmine ja purjus peaga koju tulemine,” meenutab Alar. “Ma mäletan, et kui öösel võti lukuauku läks, käis hirm läbi. Mõtlesin, kas nüüd on tegu kaine või purjus isaga ja kas läheb jälle emaga madinaks,” tõdeb mees. Alar räägib, et läks peksmisele enamasti vahele ja sai siis ka ise isalt rusikahoope. “Vend oli juba vähe suurem ja oskas rohkem karta ja ei läinud nii palju vahele.”

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.05.2020
Eesti Pank ja finantsinspektsioon riigikohtule: pensionireformi kulud katavad nii sambast lahkujad kui sinna jääjad
29.04.2020
VIDEO | Keskkriminaalpolitsei juht inimeste jälitamisest: kes on valinud kuritegeliku tee, peab arvestama, et riik vaatab, mida ta teeb
23.04.2020
Noaga vehkinud kommivaras peab nüüd leppima vanglatoiduga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee