Inimesed

SUUR MOEGALERII | TFW teine päev sillerdas naiselikkusest ja kodusoojusest 

Anu Saagim, 6. mai 2020 20:31
Mariliis Niine innovaatiline bränd Waterproof Knitwear Foto: Erlend Staub

Kevadise Tallinn Fashion Weeki teisel päeval näitasid värsket moeloomingut üheksa disainerit. Päeva juhatasid sisse noored kunstnikud Mariliis Niine, Cärol Ott ja Virtuoza by Liisi Tui, nende järel vallutasid lava Embassy of Fashioni disainerid Riina Põldroos, Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmann ja Tanel Veenre ning moenädalale andsid uhke finaali Marilin Sikkal ja Kristina Viirpalu.

Mariliis Niine innovaatiline bränd Waterproof Knitwear esitles moenädalal vanaema kudumitest innustust saanud kollektsiooni. Brändi esikkollektsioon kannab nime “ÕILE” ning on inspireeritud moelooja vanaema Õile 1950ndatel Sindi Kudumisvabrikus loodud kudumitest. Kollektsiooni mustrid ja värvid on moderniseeritud kombinatsioon 50ndate geomeetriast, lapsepõlve mälestustest ning hetkedest vanaisa ja vanaemaga aias lilli istutades ning aeda kaunistades. Mariliis Niine bränd Waterproof Knitwear on aga pühendunud innovaatilistele veekindlatele kudumitele, mis on loodud lambavillast ja villajääkidest. 

Cärol Ott tõi Tallinn Fashion Weeki moelavale kolmanda peatüki Põhja-Eesti saartest inspireeritud lugudest. Kollektsiooni “NARGÖ” vormid on inspireeritud vastandlikust elust Naissaarel, kui kanti nii igapäevaseid tööriideid nagu “kuradinahast’’ püksid ja õlikuub, aga ka kauneid kaapotkleite, mida kaunistasid käsitööna valminud pitsääred. Nii tuli esitlusele popurrii aastast Naissaarel, alustades särava kevadega ja lõpetades talviste nootidega. Kangad esindasid kelmikat mänglevust vee ja maismaa piirimail. Lisaks leidus ka ranna varandusest, teokarpidest, inspireeritud kanga manipulatsioone. Efektide tekitamiseks on osa kollektsiooni tekstiilist käsitsi sidumistehnikas värvitud ning kootud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.09.2020
Kuldnõela ja Hõbenõela värsked nominendid on selgunud
29.08.2020
SUUR MOEGALERII | Tanel Veenre uhke moevaatemäng "Mineralia" Noblessneri laevatehases
03.06.2020
ÕL VIDEO JA FOTOD | Tallinna kesklinnas avati überšikk restoran, mille patrooniks on tippmodell Karmen Pedaru
23.05.2020
PALJU ÕNNE! Nancy 55: „Viimati pidasin sünnipäeva, kui olin 17aastane.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee