Saund

Ikevald Rannap igatseb kauavalminud albumi esitlemist: „Ma väga ootasin, et seda maailmale tutvustada!“ 

Toimetas Karin Sõmer, 5. mai 2020 15:29
Ikevald Rannap kirjutab Kopenhaagenis karantiinis olles muusikat ning annab online- ja rõdukontserte.Foto: Robin Roots
Tükk aega Taanis resideerunud Ikevald Rannap räägib Raadio 2 saates “Hommik!”, et tegeleb muusika kirjutamisega ning katsetab karantiinis olles nii rõdu- kui veebikontsertide andmist. 

Rannap ütleb, et mängis rõdukontserdil Earth, Wind & Fire’t, Stevie Wonderit, Red Hot Chili Peppersit ja mõistagi ka omaloomingut. Eriti meeldis talle näha, kuidas teiste majade rõdudel aknad üksteise järel avanesid. “Kunagi ei tea, mitu akent korraga lahti läheb,” ütleb muusik.

Muidugi meeldiks Ikevaldile koos bändiga mängida, aga kuna bändikaaslased on kaugel, on niisamagi tore kitarri mängida. Ühtlasi on temalt tellitud ka eraviisilisi online-kontserte. “Ma mõtlesin, et on jube veider, et mängid kellelegi läbi ekraani,” räägib Ikevald. Veebikontserdi tarvis õppis muusik selgeks ka ühe tellitud loo. “Tore oli näha ekraani vahendusel inimesi tantsimas ja plaksutamas!”

Hiljuti osales Ikevald koostöös teiste artistidega heategevuslikul veebikontserdil, aidates raskustes Taani peredele koguda üle 20 000 Taani krooni. 

21. mail ootab muusikut ees järjekordne heategevuslik kontsert, mis sedakorda toetab Saaremaa suurperesid.

Kui on miski, millest Ikevald puudust tunneb, siis eelkõige inimestest, aga ka kauavalminud abumi esitluskontsertidest. "Mitu aastat töötasin, et "Synchronize" album välja anda, ja nüüd, kus see sai välja antud, siis tegelikult pidid ühed seni karjääri suurimad esinemised olema. Ma väga ootasin, et seda maailmale tutvustada," räägib ta.

Samal teemal

28.03.2020
KUULA | Ikevald Rannap avaldas uue loo, mille kirjutas maailmas rännates
14.09.2019
VIDEOINTERVJUU | Ikevald Rannap: võin oma munad laua peale panna ja uhkusega öelda, et olen andnud endast parima
11.09.2019
GALERII | Ikevald Rannap esitles uut plaati