Karantiiniaeg viis kihluseni: Gethel ja Lauri kinnitavad kui ühest suust, et nende suhe on tänu ninapidi koos olemisele ainult tugevamaks muutunud.Foto: Siim Lukka
Karin Sõmer 5. mai 2020 18:12
Lauri Pedaja annab sotsiaalmeedias teada, et palus elukaaslase Getheli kätt.

"Et siis nüüd on sedapsi. Võtsin munad pihku ja küsisin Getheli endale naiseks. Üllatus üllatus... Ta ütles jah. Megamegamegamegaaaaõnnelik olen. Et siis nüüd pulmi korraldama?" kirjutab juuksur Instagramis.

Pedaja selgitab ka, mis teda sellise otsuseni viis. "Me oleme timminud juba üle viie aasta. Iga päevaga on meie suhe muutunud tugevamaks ja kindlamaks. Kaks kuud kodus ninapidi koos istudes sain aru, et vat, tema on just see naine, kellega ma tahan lapsi saada ja pere luua."

Lauri soovitab teistel meestelgi abieluettepaneku peale mõelda, sest sellega kaasnevad ka teatud hüved. "See on igati kuldaväärt emotsioon. Ja naine on megarahul. Vähemalt kaks päeva saad diivanil tšillida ja ei pea mitte midagi tegema, kuna naine vaatab ainult oma sõrmust."

Lauri kihlatu Gethel ütleb Õhtulehele, ettepanek tuli ootamatult. "Ma sisimas teadsin, et see võib millalgi tulla, aga kujutasin ette, et ehk aasta-kahe pärast, mistõttu ma olin ettepaneku hetkel täiesti šokis." Gethel lisab, et ilmselt sai karantiiniaeg otsustavaks, sest paari suhe on viimasel ajal kõvasti tugevnenud.

Gethel teab, et Lauril oli kindel plaan teha ettepanek siis, kui sel aastal esimest korda koos telkima minnakse. 1. mail see juhtuski. "Kusjuures alles hiljem panime pildi kokku, et 1. mai on tegelikult meie koera Ruudi sünnipäev," osutab Gethel.

Enne ettepaneku tegemist kutsus Lauri pruudi põlvele istuma. "Saime kenasti kaisutada ja kudrutada," ütleb Gethel. "Täna ma mõtlen, et see füüsiline kontakt sellel hetkel oli nii õige."

Kuidas Lauri teadis, missuguse sõrmusega Gethel lõplikult võluda? "Sellega oli selline lugu, et meie ühine sõbranna veidi aitas teda," räägib pruut. "Ma muidugi olen varem oma arust Laurile rääkinud ka, millist ma ette kujutaksin, aga ta väidab, et ta ei mäleta sellest midagi." Igal juhul sai sõrmus täpselt selline, nagu Gethel alati ette oli kujutanud.

Et naine sõrmust üles ei leiaks, peitis Lauri seda nädal aega autos, sest sellega paar hetkel eriti ei liigu. "Kodus koristades oleks ma selle raudselt üles leidnud!" ütleb vastne kihlunu.

Lauri ja Gethel tutvusid aastaid tagasi klubis Privé. Gethel, kes end suureks pidutsejaks ei pea, räägib, et läks klubisse sõbrannade õhutusel. Laurigi sattus peole tänu sõbrale. "Olin vestlemas ühe koolikaaslasega, keda Lauri ka tundis," meenutab Gethel nende esimest kohtumist. "Lauri ühines vestlusega ja ühel hetkel olime kahekesi vestluses. Sealt see suhtlus algas."

Kroonikale sõnas Lauri, et mõte abieluettepanekust tekkis tal juba pool aastat tagasi. "Tegin ettepaneku nüüd, kuna tundus õige aeg. Me oleme koos väga õnnelikud ja naudime iga hetke koos... järjest paremaks läheb."

"Kindlasti tahtsin [seda] teha metsas, seal, kus me tunneme ennast hästi ja koduselt." Lauri tunnistab, et arvas, et pinget tal ei tule, kuna teadis, et jah-sõna saab ta nagunii. "Pigem oli selline meeldiv ärevus hinges."

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas.