Üritused

VIDEO | Emadepäeva veebikonverents: kuidas ravida õnnetust ja luua häid suhteid 

Ohtuleht.ee, 4. mai 2020 10:59
Foto: PantherMedia/Scanpix
Traditsiooniline emadepäeva konverents toimub tänavu 4. mail ning seda saab jälgida veebi vahendusel Õhtulehes. Konverents kannab pealkirja „Viimane õnnelik suhe“ ning teemal tulevad kõnelema teada-tuntud Eesti inimesed erinevatest eluvaldkondadest.

„Õnnelik olemine on inimese olemuse loomulik osa, kuid kahjuks paljud ei suuda või ei oska seda tunnet tunda,“ sõnas konverentsi üks korraldajaist, pere- ja paarisuhteterapeut Kaia Kapsta-Forrester.

„Kuuleme tihti, et inimesed ei ole õnnelikud ei oma tööd tehes ega paarisuhtes. Iga inimese jaoks aga peitub õnn erinevates asjades. Mõni inimene on õnnelik juba siis, kui hommikul silmad avab, teisele jälle seevastu nii vähesest ei piisa. Kuidas aga teha nii, et oleksime rohkem rahul sellega, mis meil juba on?“

„Loodan, et nii mõnigi leiab teistsuguse lähenemise oskusele õnnelik olla ja näha oma elus selliseid momente, mis on osa õnnelikuks olemisest. Praeguses olukorras on eriti oluline, et inimesed õnne enda seest ja enda ümbert üles leiaksid,“ lisas ta.

Emadepäeva konverentsil „Viimane õnnelik suhe“ arutletakse küsimuste üle, miks meie esimene õnnelik suhe ei jää meie viimaseks õnnelikuks suhteks? Kui palju suudab inimene ennast ise õnnelikuks teha, kui palju sõltub meie õnn ja õnnelikkus inimestest, kes on meie ümber? Kas me saame oma kaaslastelt nõuda, et nad teeksid meid õnnelikuks ning kui nad seda ei suuda, peame valima endale uue kaasteelise või temast üldse loobuma? Kas meie emad-isad teavad, kui olulist rolli nad mängivad lapse suureks sirgumisel ning selles, kas laps oskab täiskasvanuna luua õnnelikke suhteid ning olla õnnelik?

Päevakava

Ülekanne Nordic Hotel Forumist

11.00–11.05     Sissejuhatus, moderaator Hannes Hermaküla

11.05–11.25     Ühiskonnategelane Liia Hänni „Kuidas mõõta Eesti ema õnne?“

11.2 –11.45     Majandusekspert Robert Kitt „Kas õnne saab ümber arvutada rahasse?“

11.45–12.05    Hannes Hermaküla vestleb näitleja Maria Petersoniga „Kas õnne võib leida teisest inimesest?“

12.05–12.25    Doktor Karmen Joller „Kuidas ravida õnnetust?“

12.25–12.45    Paus

12.45–13.05    Ajakirjanik Ingrid Veidenberg „Viimane õnnelik suhe ajakirjanduses“

13.05–13.25    Hannes Hermaküla intervjueerib maailmarändur Uku Randmaad ja tema abikaasat Maibi Randmaad „Kas lahus olles saab olla õnnelikus suhtes?“ 

13.25–13.45    Vaimulik Meego Remmel „Miks esimene õnnelik suhe ei jää alati viimaseks?“

13.45–14.45    Paneeldiskussioon „Miks inimesed ei oska õnnelikku suhet ära tunda?", modereerib Hannes Hermaküla

Rakvere linnapea Triin Varek, näitleja Tiina Mälberg, PREP-paarisuhtekoolitaja Matti Orav

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee